Twitch Nasıl Kullanılır?

Twitch uygulamasının kullanımı şu şekilde verilmiştir:

  • Twitch kullanımı için ilk olarak Twitch’e üye olmak gereklidir. 
  • Twitch uygulamasına üye olduktan sonra karşınıza çıkan ekranda, kullanıcı ilgisini çeken yayıncıları takip etmelidir. Video oyunlar, spor, müzik, eğlence ve sohbet gibi pek çok kategoriye sahip olan yayıncılar takip edilebilmektedir.
  • Takip ettiğiniz bu yayıncıları, maddi açıdan da desteklemek için “donate” denilen bağışlar yapabilirsiniz. Yaptığınız bu bağışlar ile birlikte yayıncı tarafından görülebilen yazıları paylaşabilirsiniz.
  • Herhangi bir yayını izlerken, yayın akışının sağ kısmında bulunan sohbet bölümünde “chat” kısmı üzerinden sohbete dahil olabilirsiniz.
  • İzlediğiniz yayıncıya aylık belirli miktarlar ile abone olarak kanal içerisindeki tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Twitch Üzerinden Nasıl Ortaklık Kurulmaktadır?

Twitch ile ortaklık kurma işlemi için ilk koşul, yayıncıların 5000 aboneye ulaşmasıdır. 5000 aboneye sahip bir kanalın izleyici kitlesini oluşturabilmesi söz konusudur. Bu koşulun sağlanmasının ardından Twitch uygulamasına ortaklık teklifi sunulabilir. Bu sayede de uygulama üzerinden para kazanmaya başlanabilirsiniz. Twitch ortaklık teklifini olumlu karşılar ise canlı yayın kanalınıza özel “subscriber” butonu konulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.